So šarmom Parížanky

-


Veľa krát som rozmýšľala nad tým,aké by to bolo,keby som sa narodila na inom mieste,ako je Slovensko. Trebárs  v  nejakej módnej metropole ako je Miláno,Londýn,New York,Paríž. A práve Paríž si ma tak povediac dostal. Páči sa mi,ako honosne sa cítite,keď stojíte pred Versailles, ako priahnete po rozlúsknutí každého tajomstva  famózneho Louvre (a myslíte pri tom na film Da Vinciho kód), ako vaša peňaženka plače,keď prechádzate butikmi na Champs Elyseés či ako vám srdiečko podskočí,keď pri západe slnka stojíte s vašou polovičkou pri Eiffelovke. Romantika ako vyšitá a nenadarmo sa hovorí,že Paríž je najromantickejšie miesto na svete. Nedávno založili v tomto meste lásky novú tradíciu -zaľúbené páry napíšu na visiaci zámok svoje mená,zavesia ho na most Pont des Arts a kľúč odhodia do rieky. Alebo také námestie Jehana Rictusa na ktorom sa nachádza tzv. múr lásky. Skladá sa z vyše 600 dlaždíc na ktorých je v 250 jazykoch napísané "Ľúbim ťa".. Paríž dýcha históriou,láskou,skvelým jedlom a módou. A práve na základe tejto kombinácie patrí medzi moje top destinácie.
Svetoznáma Coco Chanel odložila korzet, v ktorom sa jej ťažko dýchalo, hýbalo a stala sa jednou z najvýznamnejších módnych revolucionárov. Ženy obliekla do nohavíc a poradila im,aby rozmýšľali samy za seba. Jej slávnym výrokom : "Najväčšiu odvahu prejavíte vtedy,keď budete rozmýšľať samy za seba." otvorila oči nejednej paničke nasúkanej do korzetu,objemných šiat a gýčovom klobúku.Chcela dopriať voľnosť každej žene, preto vytvorila kostým, ktorý sa dnes pokladá za klasický dámsky odevný štýl, nazývaný chanel, vyznačujúci sa eleganciou a jednoduchosťou. Povrávalo sa, že Coco svoje návrhy nikdy nekreslila. Najskôr ich vytvorila na modeli a až potom ich výtvarník načrtol na papieri.

Najexklúzívnejšie oblečenie na svete je známe ako "haute couture" (vznešené šitie) a tento pojem vo Francúzsku je chránený zákonom. V Paríži sa každý rok konajú dve významné módne prehliadky na týždni módy. Vyvolávacia cena za jedny šaty je 30 000 dolárov. Azda  aj preto kupuje odevy z parížskych mól iba okolo 500 "vyvolených" z celého sveta.Ako vlastne vyzerá štýl typickej Parížanky? Uvediem vám pár pravidiel,ktoré tento štýl hlási :
- nelaďte sa do celku (zladiť všetko dohromady je zločin,nebojte sa kombinovať! Mix elegantných, drahých kúskov s tými lacnými je kľúčom k tomu,aby ste sa obliekla ako pravá  á la Parisienne,teda Parížanka)

- nevystavujte značky (pravá Parížanka  nemieni utrácať len preto,aby mohla ukázať, že na to má a vystavovať na obdiv luxusné značky. Prioritou je ,aby oblečenie bolo pohodlné a chic.)

-objavujte! ( fantázii sa medze nekladú.nebojte sa kombinovať,prehrabovať sa v second handoch či vystaviť na obdiv svoje ja,nie vernú kópiu z predvádzacieho móla.)

- keď sa v tom dobre cítite,kúpte si to! ( Parížanku nikdy nebudete počuť povedať : "Tá sukňa je dosť krátka " alebo " Tie topánky sú moc vysoké". Ak sa Parížanke niečo páči a cíti sa v tom dobre,nie je skrátka o čom.)

-buďte hlavne sama sebou,sledujte módne trendy,no zachovajte si svoju originalitu :)Čo nesmie chýbať v šatníku pravej Parížanky?

- Blejzer
-Trenčkot
-Tmavomodrý svetrík
-Tielko
- Malé čierne (šaty)
-Dokonalé džínsy
-Kožená bunda
- z topánok: balerínky, otvorené sandáliky, čierne lodičky,mokasíny,jazdecké čižmy
- z kabeliek : veľká kabelka na spisy, malá listová kabelka do ruky, mäkká kabelka, dámska kabelka ( solídne šitá v neutrálnej farbe),slamená kabelka
- z doplnkov : starožitné náušnice, náramok s príveskami, pánske hodinky, prstene s farebným kameňom, masívny náramok

Viac skvelých rád, tipov a trikov sa dozviete v úžasnej knihe od Ines de la Fressange,ktorá vám pomôže nájsť vaše parížske ja . :)

https://www.youtube.com/watch?v=MGzoon_xB34


No comments

Thank you for visiting Magnifique Brunette. 2014 © All rights reserved by Magnifique Brunette. Powered by Blogger.

Subscribe