Sailor´s girl

- Ten krásny pocit slobody, keď sedíte na tancujúcej loďke, ktorá sa hýbe v rytme morských vĺn. Zavriete oči a vychutnávate si lahodný zvuk v podobe šumu mora, hlboko sa nadýchnete a pocítite slanú vôňu, ktorá vás s radosťou vábi vpred. Hravé čajky vám ochotne robia spoločnosť a veselo si štebocú . Hrejivé slnečné  lúče  šteklia každú bunku tela a  s láskou venujú niekoľko objatí.  Som tam len ja, morské nebo a knižka Starec a more od bravúrneho Hemingwaya.  Neopísateľný moment, ktorý nezažijete so slúchadlami na ušiach, či sediac za facebookom. Príroda nám poskytuje toľko nádhery, ktorú je škoda nevyužiť. Módu nemilujem len preto, že dokáže vyjadriť štýl každého jedného človeka. Dokáže taktiež naplno vnímať prírodu a keď máte na sebe kúsok, trebárs s kvetinovou potlačou, aj keď sedíte  kdesi zahrabaná v električke,v tom tričku máte pocit,že prechádzate rozkvitnutým sadom kvetín a dokonca dokážete precítiť aj jeho vôňu (bohužiaľ ju občas prebijú zápachy spolucestujúcich, ktorí nepoznajú mydlo). Jedným z mojich obľúbených štýlov je tzv. námornícky štýl, ktorý mi vždy pripomenie spomínaný  pocit na loďke.

Aby ste sa naladili na hlavnú pointu námorníckeho štýlu, nezabudnite si pri čítaní tohto článku pustiť nasledujúce video. Je to však len slabý odvar z toho, čo ste schopní zažiť na skutočnej lodi plaviacej sa po oceáne. Prajem vám krásne čítanie a hurá na palubu!Nadčasovosť námorníckeho štýlu je veľmi oslobodzujúca, keďže môžete recyklovať staré kúsky, ale rovnako sa potešiť aj poslednými trendmi. Vytiahnuť zo skrine biele nohavice alebo sukňu, pruhované košele či tričká, na hlavu nasadiť klobúk alebo šatku, na nohy len žabky alebo pohodlné plátenky. Už na diaľku z takých outfitov srší energia a uvoľnenosť.
Ak sa chcete hodiť do námorníckeho štýlu, určite sa budete obzerať po známej trikolóre – biele, modré a červené šaty urobia za vás polovicu práce. Typické sú symboly ako plachetnice, kotvy, laná, uzly, mušle, kormidlá, kompasy, ale aj retro kusy imitujúce námornícke rovnošaty s goliermi obdĺžnikového tvaru a rôzne kapitánske čapice, klobúky, šatky na krku i na hlave. O typických capri nohaviciach, nohaviciach so zvýšeným pásom či legendárnych prúžkoch sa asi zmieňovať netreba.
Poňať sa dá tento štýl rôzne. Môžete zo seba urobiť športovú námorníčku rovnako efektne ako elegantnú. Ženskú módu v tomto prípade opäť raz inšpirovali chlapi, dokonca tvrdo makajúci chlapi, možno preto v námorníckych kúskoch vyznievajú ženy vo finále tak príťažlivo a odvážne. Je na vás, či budete námorník alebo námorníčka. Nohavice vyžehlené na puky, saká, spoločenské šaty, zlaté doplnky... Nikto nehovorí, že si musíte vystačiť len s plátenými nohavicami a vyťahaným tričkom voňajúcim po slanej vode. I keď, čo si budeme hovoriť, čo môže byť pohodlnejšie? 

Dôležité je nenavešať na seba aj pruhy, aj kormidlá, aj hviezdice do uší, aj omušličkované topánky. Vsaďte na detaily. Tie zlaté sú úplne najlepšie, či už ide o bižutériu, alebo o gombíky na sakách a nohaviciach. A nezabudnite ani na modrú džínsovinu, baleríny, jednoduché neprezdobené kabelky a poriadne slnečné okuliare. 
Pár inšpirácii :)
Svoju krásu zvýraznite kozmetikou Mac zo špeciálnej kolekcie Hey Sailor!
Buďte námornícky štýlová s FEMI PLEASURE!Ak máte radi odev s morskou potlačou, určite neprehliadnite stránku FEMI PLEASURE, ktorá vám ponúka krásnu kolekciu námorníckeho štýlu v trošku modernejšom duchu :)
                                 

No comments

Thank you for visiting Magnifique Brunette. 2014 © All rights reserved by Magnifique Brunette. Powered by Blogger.

Subscribe