Chic topánky bez podpätkov

-
"Give a girl right shoes and she will conquer the world" 
(Marilyn Monroe)" A woman with good shoes is never ugly"

( Coco Chanel)

Netajím sa tým, že som milovníčkou topánok - hlavne tých podpätkových, ktoré niektorí volajú "zabijácke". Mne sú však pohodlné, dokážem v nich skákať ,utekať, pretancovať celú noc a navyše krásne predĺžia nohy.  Mám ich doma niekoľko párov a stále nemám dosť. Avšak učarovali mi aj zaujímavé nepodpätkové kúsky, ktoré na prvý pohľad nemusia vyzerať sexy a vábne, avšak sú štýlové a keď som ich videla na nohách kamošiek či aj cudzích ľudí , zapáčili sa mi. Sú jasným prípadom toho, že netreba veci odpísať hneď na prvý pohľad.  Buď ich milujete  alebo nenávidíte.  Ja si k nim cestu pomaličky nachádzam a dobudúcna nimi určite obohatím svoj šatník!

Topánky na platforme značky SUPERGA

Keď som sa dopočula, že tohtoročným hitom sú tenisky na platforme, pravdupovediac som sa zhrozila . Nevedela som si predstaviť,ako môžu byť hitom tohto roku. Keď som ich však videla naživo a obuté na nohách v dokonalom stylingu, pochopila som!
Značka Superga má čosi cez 100 rokov, no stále si zachováva svoju sviežosť a trendovosť. Sú pohodlné, štýlové a kvalitné. So Supergou spolupracovalo veľa hviezd, napr. aj slávne Olsenky, ktoré pre túto taliansku značku navrhli svoju kolekciu.Prinášam vám kolekciu animal print, ktorá mi učarovala a ktorá ma utvrdila v tom, že keď si najbližšie budem chcieť kúpiť tenisky, viem aké budú :)

Zaujímavé sú aj v čipkovanom prevedení

Aldo  animal print sneakers
Zvierací motív je veľmi populárny nielen v oblečení , ale aj v topánkach. Ja ho mám veľmi rada a topánky značky Aldo sú mi tiež pochuti :) Jedny z nich som videla na nohách mojej priateľky Keri, ktorá s dokonalým stylingom  rafinovane nechala vyniknúť tento úžasný pár topánok. Čo na ne poviete vy?Topánky slovenskej značky NOVESTA

Tak toto je naozaj skvost. Som veľmi rada, že dodnes existujú slovenské firmy, ktoré sa nenechajú zastrašiť Ázijským vplyvom a vyrábajú naozaj slovenské produkty. Veľmi mi učarovali ich tenisky a najmä gumáky, ktoré sú špeciálne nielen svojím vzhľadom, ale aj výrobou! :)

Viac o ich schopnostiach, výrobe a vlastnostiach sa dočítate na oficiálnej stránke tu ! Neváhaj a staň sa Novesťákom :)Conversky s kamienkami Swarovski
Tieto "vietnamky" mám veľmi rada, sama jedny vlastním už niekoľko rokov a som s nimi naozaj spokojná! Tie moje prevetrám tie dni, keď nemám chuť na podpätky. Avšak priznávam , že také dni nebývajú často...


A nakoniec vám prinášam tzv. Espadrilles, španielsky hit v ktorých sa budete cítiť ako v papučkách!


Espadrilky sú neformálne sandále, ktoré boli veľmi obľúbené najmä v 80. rokoch a opäť sa  objavili na módnom výslní. Tento rok sa však espadrilky, ktoré pôvodne vznikli na  Pyrenejách, stali módnym hitom po celom svete. Sú totiž cenovo dostupné, pohodlné, štýlové a vďaka nekonečne širokej škále farieb a vzorov veľmi ľahko kombinovateľné s ostatným oblečením. 

 Francúzi topánky pomenovali podľa pevnej a hustej stredomorskej trávy, ktorej sa v katalánčine hovorí esparta a z ktorej sa vyrábajú povrazy. Prvé espadrilky sa však nevyrobili vo Francúzsku, ale v španielskom Katalánsku a to už v 14. storočí.  

Tradičné espadrilky sú vyrobené z plátna a jednoduchá podrážka je tvorená z povrazu. Dnes sú espadrilky najčastejšie vyrobené z farebného plátna či hrubej bavlny s podrážkou z lyka alebo šnúrok zmotaných tak, aby vyzerali ako povraz.Hoci je povrazová podrážka pre espadrilky charakteristická,  u tých kvalitnejších z dielní svetových návrhárov je nahradená gumovou podrážkou, takže tá povrazová je viac menej len pre efekt. Ak túžite po ideálnej topánke , vhodné do mesta ik moru, rozhodne si jedny zaobstarajte!
No comments

Thank you for visiting Magnifique Brunette. 2014 © All rights reserved by Magnifique Brunette. Powered by Blogger.

Subscribe