Army / Military style

-
Poľná lúka plná hrajúcich sa detí, kaki košeľa , vypnuté vlasy a symbolicky namaľované pruhy pod očami. Výraz vojačky, duša dieťaťa.  Schovávačky v kríkoch a naháňačky v army looku. Už odmalička som bola spätá s týmto štýlom, už odmalička som milovala módu a jej hravosť.


Tento článok je venovaný práve spomínanému štýlu  army, resp. military. Niesom však zástancom násilia, vojen , zbraní či krutosti.Ak milujete zemité farby, maskáčový vzor, saká či bundy v štýle " uniforiem" a fenomenálnu značku Balmain, čítajte ďalej!

Bežné i slávnostné uniformy boli dlhé roky svojím tvarom , strihom a ozdobami inšpiráciou pre dámsku aj pánsku módu. Badať to na látke, farbe i vzoroch, ako sú kaki či maskáčové vzory, ale aj na jasných farbách, kovových gombíkoch a stuhách. Keď návrhári vytrhli uniformy z ich bežného prostredia, podarilo sa im nabúrať ich tradičný dojem moci a istej úrovne.

Veľmi sa mi páči, ako jedným kúskom army štýlu napríklad dokážete rozbiť štýl elegantný a nadobudnúť ním iný, hravejší rozmer. Tento naoko tvrdý, krutý a chladný štýl dopĺňajte nádychom ženskosti, či už v podobe doplnkov alebo svojho celkového postoja. Netreba zabúdať, že žena má byť ženskou za každých okolností.  Móda je o kombináciách, originalite a vyjadrení samého seba, tak sa nebojte s týmto štýlom trošku pohrať a ukázať svetu, ako ho vnímate a nosíte vy!Pamätám si na sako so šnúrovým zapínaním, ktoré v roku 2009 navrhol Christophe Dacarnin z módneho domu Balmain a ja som žasla a žasnem aj doteraz. Navrhol kolekciu sák inšpirovaných "husárskou uniformou" t.j. sakom so šnúrovým zapínaním. Extrémne zaoblená línia pliec priťahuje pohľad na ornamentálne vojenské lemovanie.Zakladateľ Pierre Balmain raz prehlásil, že „krajčírstvo je architektúrou pohybu“. Za svoje poslanie považoval skrášľovať svet rovnako, ako to robia architekti. Počas celej svojej kariéry zdôrazňoval vzťah medzi architektúrou a haute couture. Už v roku 1945, kedy si založil svoj módny dom, spolu s Diorom a Balenciagou sa stali tými, ktorí mali tú česť obliekať kráľovskú rodinu a vtedajšie hollywoodske hviezdy.

Balmain si podmanil aj Marlene Dietrich, Katharine Hepburn, Brigitte Bardot či Sophie Loren... Celebrity, ktoré tejto značke dodávali ešte väčší punc. Niet divu, že časom si značka vybudovala také vysoké meno, že mnohé celebrity neváhajú obetovať za šaty 22 tisíc dolárov či 1500 dolárov za "obyčajné" bavlnené tričko. Exkluzivita, za ktorú sa platí. Ich dokonalé spracovanie, kvalita a hlavne luxus je však dôkazom toho, že ide o najvyšší možný level v módnom priemysle.
Nový elixír značke Balmain priniesol mladý návrhár Olivier Rousteing. Talentovaný Francúz, ktorý predtým pracoval 5 rokov pre Roberta Cavalli vystriedal v roku 2011 na pozícií kreatívneho riaditeľa Balmain presláveného Christophera Decarnina. Olivier sa od začiatku svojej prvej kolekcie snažil odosobniť od Decarnina, ktorý ho viedol dva roky, a vniesť do značky couture vzhľad a zmyselnosť, ktorú tak miluje. Sám hovorí, že zmyselnosť je dôvod prečo je v móde.
Už svojím debutom sa mu podarilo vytvoriť ikonický obraz značky, ktorá bude navždy inšpirovať milovníkov módy pre budúce generácie. Pred rokom na Parížskom fashion weeku predstavil svoju  kolekciu fall/winter 2013/2014, ktorá bola inšpirovaná ázijskými detailami, plná odvážnych ostrých ramien, kože, brokátu a vzrušujúceho zdobenia.


Módna ikona Rihanna spoluprácou s Balmainom len podčiarkla svoj skvelý vkus!Graciózny štýl Balmaina si obľúbila aj diva Beyoncé, ktorá svoj štýl obohacuje týmito nápaditými kúskami.


So, who runs the world?No comments

Thank you for visiting Magnifique Brunette. 2014 © All rights reserved by Magnifique Brunette. Powered by Blogger.

Subscribe