Meet Lukáš Kimlička

-

Byť ženou rozhodne nie je ľahké. Problémy a možné nástrahy riešime podstatne dlhšie ako muži, zostrojujeme konštruktívne teórie, za ktoré by sa nemusel hanbiť ani hollywoodsky scenárista,  citlivejšie reagujeme na podnety, či naopak tú citlivosť často nechávame poraziť vlastnou závisťou a  neúprimnosťou hlavne voči druhým ženám.  Každá z  nás je rozdielna, no predsa sme svojim spôsobom všetky rovnaké.
Dbáme o to, aby sme sa v živote zaradili tam, kde naozaj chceme byť . Aby si nový účes náš partner všimol okamžite. Aby tá nová, hriešne drahá kabelka našla v našom šatníku naozaj opodstatnenie. A samozrejme, aj tie ďalšie , len v iných farbách..
Snažíme sa byť usilujúcimi študentkami, tvrdopracujúcimi  biznismenkami, milujúcimi partnerkami/ manželkami, úprimnými priateľkami, zodpovednými maminami.. a mohla by som pokračovať. Tých životných statusov v našom svete je v skutku veľa. No hlavne sa usilujeme o to, aby sme prijali a mali rady SAMÚ SEBA.


  Všímame si svoje prednosti a samozrejme aj svoje nedostatky. Pehy sa snažíme prekryť vrstvou make-upu, neposlušné kučery o dušu žehlíme a vyrovnávame, plnšie tvary zakrývame do čiernej. Je jasné, že my ženy nebudeme nikdy 100% spokojné.  Celý život sa učíme jednu vec. Byť kritická a priznať si, čo naozaj nie je pre nás vhodné a zároveň prijať  a mať rada to, čo nám bolo nadelené.. Udržovať túto rovnováhu však nie je vôbec jednoduché a tak sa stáva, že žena začne prehnane riešiť svoju osobu a utápa sa v žiali , či naopak je až nezdravo "nad vecou" a nerobí jej problém vykračovať si v legínach s kilami navyše.
Vážim si ľudí, ktorí tvrdo pracujú, no také špeciálne miesto u mňa majú osoby, ktoré istým spôsobom pomáhajú nám, ženám.  Teraz dámy nemám na mysli psychológov , ktorí by  s nami mali isto veľa práce hlavne pred našou periódou či úradníkov v bankách, ktorí by nám už konečne  mohli vykúzliť kreditky s neobmedzeným množstvom peňazí  (na nákupy).  Mám na mysli ľudí, ktorí sa nám dennodenne snažia ukázať našu často skrytú a rezignovane nenájdenú krásu.  Kaderníci, vyzážisti, módni návrhári, stylisti, fotografi.  Je krásne, že týmto všetkým profesiám sme múzou práve my ženy!

Dnešný článok je venovaný človeku , ktorého si veľmi vážim nielen  pre jeho  tvrdú a zaslúžene obdivovanú prácu, veľký talent, dobré srdce ale aj pre cestu, ktorou sa rozhodol  kráčať celý život.  Cestu, ktorá je síce  ťažká, no nie nemožná. Cestu k ženskej duši.Je mi veľkou cťou priblížiť vám mojimi očami módneho návrhára ,stylistu,  vizážistu a  fotografa Lukáša Kimličku !
Lukáša registrujem pomerne dlho.  Z čias Zmenárne, ktorá chodievala na stv1 až po jeho zázraky v podobe editoriálov módnych časopisov, hodnotenia v Nákupných maniačkách či zhotovovania súkromných modelov pre zákazníčky. Vyštudoval návrhárstvo a tvorbu odevov na strednej priemyselnej škole v Trenčíne, neskôr VŠVU  v Bratislave.  Šijací stroj mu počas dospievania robil  častú spoločnosť a preto niet divu, že Lukáš má svoju prácu skrátka v malíčku.

Okrem šijacieho stroja však začlenil do svojho pracovného života aj fotoaparát, sadu štetcov a líčidiel. Lukáš je príkladom toho, že ak človek tvrdo pracuje, dosiahne všetko, čo si zaujme. A kto tvrdí, že sa viacero vecí nedá skĺbiť či je nemožné pomaličky sa  svojpomocne vypracovať až na vysokú úroveň, zrejme Lukáša nepozná.
Pri pohľade na jeho výtvory človeka príjemne zamrazí. Keď svoju prácu robíte s láskou a zároveň je aj vaším veľkým koníčkom, odzrkadlí sa to nielen na výsledkoch vašej práce, ale aj predovšetkým na veľkom okruhu spokojných zákazníčok, ktorých denne pribúda. Zaslúžene.


                                                       Ako Lukáš plní sny žien...Každá žena túži po nádhernej a nezabudnuteľnej svadbe, na ktorej vyrazí dych nielen svojmu budúcemu manželovi , rodičom a hosťom, ale predovšetkým uvidí samú seba v trošku inom svetle ( a vyrazí dych i sebe). Nenadarmo sa tento deň nazýva veľkým dňom a všetko musí byť perfektné. Dokonalo nalíčená, upravená a v honosných bielych šatách s čipkou a jemným závojom  ako pre princeznú.

Okrem navrhovania šiat   ma neskutočne bavia aj jeho módne editoriály, fotky, pózy, zachytenia nejakej myšlienky, múzy, pocitu. Prinášam vám taký mix mojich obľúbených Lukášových fotiek, ktoré som videla nespočetne veľa krát a zakaždým ma vedia ohúriť. Klobúk dole!Ďakujem za milé prekvapenie k narodeninám.

zdroj fotiek : tuNo comments

Thank you for visiting Magnifique Brunette. 2014 © All rights reserved by Magnifique Brunette. Powered by Blogger.

Subscribe