A fur says everything

-


Kožuch. Pelerínka. Kožušinové aplikácie. Vesta. Bundička. Čelenka... Ak vlastníte čo i len jeden z týchto  kožušinových skvostov, štýlový outfit máte zaručený. Už odjakživa bola kožušina okrem svojej hrejivej a na dotyk príjemnej prednosti symbolom luxusu, vznešenosti a štýlu. Kto nevlastnil niečo kožušinové, ako keby ani nebol. Či už sa jednalo o pračloveka , ktorý vo svojej jaskyni dával svojim "kožušinovým outfitom" svetu najavo, že  úspešne objavil jej užitočné vlastnosti alebo lady, ktorá si bez  svojej kožušinovej pelerínky nevedela predstaviť vhodnejší doplnok k svojej luxusnej róbe na otvorení ešte luxusnejšieho banketu... Jedno je isté. Kožušina bola, je a aj bude milovaná (potrebná).

Avšak každá minca má dve strany, všakže. Ochrancovia zvierat sú  proti tejto móde a odcudzujú ľudí, ktorí si dokážu obliecť "mŕtve zviera". Táto téma je veľmi diskutabilná a nerada by som sa púšťala do jej hĺbky. Každý má svoj vlastný názor a správny úsudok. Ak kožušinu milujete, tak ju jednoducho noste. Ak vám v žilách prúdi ochranárska krv a kývete hlavou nad tým, čoho všetkého sú ľudia schopní pre "trendovosť", nezabúdajte, že existuje aj kožušina umelá alebo ju skrátka nenoste. Sto ľudí, sto chutí.


Aby ste ma však nechápali zle, osobne som  proti zabíjaniu zvierat a veselo sa  vytešujem z umelej kožušiny, ktorá je vám schopná priniesť rovnakú dávku luxusu ako tá pravá. V poslednom čase sa veľkej obľube tešia farebné kožušiny, ktoré sa dajú skombinovať naozaj s čímkoľvek.  Načerpajte inšpiráciu v jej nosení a pokochajte sa  zaujímavými  outfitmi , ktoré som pre vás zozbierala. Nádherne je z nich  cítiť zmes kultúr, chápania módy či aktuálnej nálady. Je len na vás či sa premeníte na  vznešenú Rusku v kožušinovej čiapke alebo na  štýlovú mladú babu vo farebnom kožuchu. Oblečte si svoj obľúbený kúsok a nechajte kožušinu hovoriť za vás...


Keďže je vo vzduchu ešte stále aktuálna vianočná nálada, túto tému som nevybrala náhodne. Okrem svojej hrejivosti v čase zimy sa mi spája s jednou obľúbenou vianočnou rozprávkou, na ktorú nedám dopustiť. Konkrétne ide o Princeznu so zlatou hviezdou na čele. Jej nezabudnuteľný "myší kožíšek" je skvelým príkladom toho, ako dokáže kožušina vyjadriť vaše postavenie, cítenie, osobnosť. Bez toho,aby ste prehodili čo i len slovko. Poukazuje na to, že je nesprávne súdiť človeka podľa jeho "obalu". Nikdy totiž neviete, či sa práve v tej naoko chudobnej chuderke v myšom kožúšku neskrýva krásna princezná.
No comments

Thank you for visiting Magnifique Brunette. 2014 © All rights reserved by Magnifique Brunette. Powered by Blogger.

Subscribe