Pozdrav z vesmíru

-
Aký je to pocit dotknúť sa Mesiaca? Existuje niečo krajšie ako žiarivé hviezdy na nočnej oblohe? Ako si človek dokáže zachovať chladnú hlavu s vedomím, že sa "tam hore" môže zdržať natoľko, že už nikdy  nemusí pocítiť rodnú zem?


Jedna z vecí, ktorá ma odjakživa fascinovala bol vesmír. Ako malá som milovala nočné pozorovanie oblohy, počítanie hviezd a ten pocit chvenia keď som videla odrazu padať jednu z nich intenzívne pociťujem dodnes.

Je  diskutabilné, či existuje život mimo našej planéty, no tá predstava je pomerne zvláštna. Viete, čo je však naozaj smutné? Že zabúdame naozaj plnohodnotne žiť na tej našej. Neustále stresy, podrazy, nedostatok peňazí, túžba po moci a sláve nás často nútia nenávidieť tento svet. Avšak, keď sa zahľadíte na oblohu , uvedomíte si, aký je  ten život krehký a ako málo stačí k tomu, aby sme už nedostali ďalšiu šancu k náprave a  vlastnej existencii.Byť astronautom je veľmi obdivuhodná práca a rešpektujem ľudí, ktorí kvôli vede, nášmu napredovaniu a vylepšeniu predstavy "o živote tam hore" sú ochotní riskovať vlastný život. Klobúk dole. Mala som možnosť absolvovať niekoľkominútový výlet v oblakoch, kedy človek v tej rýchlosti voľného pádu premýšľa nad svojim životom. Avšak, v porovnaní s astronautmi je môj zážitok len slabým odvarom adrenalínu.

Inšpiráciu dnešného článku som našla v úžasnom filme Gravity , ktorý som si nedávno so zatajeným dychom, v spoločnosti frajera (zlatko prepáč za intenzívne stláčanie tvojej ruky počas celého filmu)  a domáceho kina patrične užila! Zimomriavky neskutočné.


Viete sa ocitnúť v ich koži? Počas celého filmu som každé trhnutie, pocit beznádeje a stagnácie pociťovala spolu s nimi. Pri záverečnej scéne som si uvedomila, ako som neskutočne vďačná za to, že môžem bezpečne kráčať a užívať si každý jeden moment.


Tématika vesmíru sa zobrazuje nielen v dokumentárnych filmoch na National Geographic ale napríklad aj v umení. Móde. Prinášam vám pár dôkazov toho, ako dokáže byť móda úžasná. Ako dokáže rozprávať príbeh. Ísť s dobou. Byť po každé iná a predsa v sebe nosiť ten istý odkaz.


Len ťažko by som si vedela seba samú predstaviť v niektorom z týchto "outfitov", no človek nikdy nevie. Škoda len, že nemáme možnosť prevteliť sa do Frya a uvidieť svet v budúcnosti o nejaké to tisícročie dopredu.

Neostáva nám nič iné, len žiť pre daný moment a pokúsiť sa svoj život a vlastné napredovanie posunúť do "nadpozemských rozmerov".


A pozorovať hviezdy.
Vaša Brunette

No comments

Thank you for visiting Magnifique Brunette. 2014 © All rights reserved by Magnifique Brunette. Powered by Blogger.

Subscribe