How To Dress for Work?

-

Clothes make the man. The basic step is to know how to dress nicely, but different occasions and places have their own rules, which a man has to follow. However, it does not mean to put  your originality and creativity away. How to dress for work so that you will be chic, elegant, modern and especially - you? Read on and find out more!Šaty robia človeka. Vedieť sa vkusne obliecť je základ, no rozličné príležitosti a prostredie majú svoje pravidlá, ktoré treba dodržiavať. Neznamená to však, že svoju originalitu a kreativitu máte dať bokom. Ako sa obliecť do práce tak, aby ste boli šik, elegantné, moderné a aby ste to hlavne boli vy? Čítajte ďalej a dozviete sa viac!
 I have chosen so-called business look for one reason - I want to prove that even seemingly very strict outfit can be playful and fresh. You will never mess it up with the immortal black and white combination, but be not afraid to wear colours. If you choose earthy colours (brown, beige, olive), pastel colours (baby blue, mint, salmon) or great combined and chic colours like burgundy and navy blue will definitely put your outfit to the whole new level.
The next point are cuts. Perfectly fitted pantsuit or a white blouse of a high quality is a basic step, but also so-called culottes (with its sophisticated cut and appearance similar to the midi skirt) or pencil skirt (which perfectly shows your figure and at the same time does not look vulgarly) are the big trends these days, as well.
As I always say - less is more. Do not wear a lot of useless patterns and be careful with showing the main point of your outfit. I would definitely add the  sophisticated golden accessories to the minimalist cuts or patterns and  I would prefer shoes and handbag of a high quality. But watch out, the rule of matching them no longer exists!

Takzvaný "business look" som si dnes vybrala preto lebo vám chcem dokázať, že aj naoko veľmi striktný outfit dokáže byť hravý a svieži. Nesmrteľnou čierno-biela kombináciou nikdy nič nepokazíte, no nebojte sa nosiť aj farby. Či už si vyberiete zemité farby (hnedú, béžovú, olivovú), pastelové farby (baby blue, mint, lososovú) alebo farby ktoré sú skvelo kombinovateľné a šik ako burgundy či námornícka modrá, svoj outfit nimi pozdvihnete na vyššiu úroveň.
 Ďalším bodom sú strihy. Skvelo padnúci nohavicový kostým alebo kvalitná biela blúzka je základ, no veľkým trendom sú aj takzvané "culottes" nohavice, ktoré majú rafinovaný strih a podobajú sa na midi sukňu alebo taká "pencil skirt" sukňa, ktorá krásne zvýrazní vaše krivky, no zároveň nepôsobí vulgárne.
Ako vždy tvrdím - menej je niekedy viac. Nenoste zbytočne veľa rôznych vzorov a dávajte si pozor na to, aby ste vo svojom outfite neudupali to, čo chcete naopak pozdvihnúť. Minimalistické strihy či vzory by som jednoznačne doplnila jemnými no rafinovanými zlatými doplnkami a dbala by som hlavne na kvalitné topánky a kabelku. Ale pozor, už dávno neplatí pravidlo, že spolu musia ladiť!Today I have chosen (besides of two stunning videos from NET-A-PORTER)  the outfits by women, who have not only good taste but also passion for fashion. Victoria Beckham, Olivia Palermo, Louise Roe and Miroslava Duma will show you, how to wear the business look gracefully and fresh!


Dnes som si okrem ohromujúcich dvoch videí z NET-A-PORTER vybrala pre inšpiráciu outfity skvelých žien, ktoré nemajú len výborný vkus, ale aj vášeň pre módu. Victoria Beckham, Olivia Palermo, Louise Roe a Miroslava Duma vám ukážu, ako nosiť business look elegantne a sviežo!

2 comments

Thank you for visiting Magnifique Brunette. 2014 © All rights reserved by Magnifique Brunette. Powered by Blogger.

Subscribe