porcelain.love - babydolls by Boris Hanečka

-


I have loved babydolls since my childhood and I could play with them for hours. To dress them into different clothes, choose them matching shoes, handbag, accessories (if they could have earrings or they had manicure, I was very happy) and also to comb their hair fascinated me a lot. I always imagined how would I look in their outfits. I saw my babydolls as my creations and visions of how a woman should dress and  I tried to retain  every personality. Every babydoll was original and I just adored each of them. I liked the fact that even Barbie by Mattel passed into the fashion changes. Every fashion style was feast for my eyes and I felt like in a seventh heaven when I was in a toy store standing in the Barbie section. So I can say, that I was exploring the fashion world since my childhood and I enjoyed it very much. Even though I have grown up, a piece of little girl is still somewhere in my soul. 


Už odmalička som milovala bábiky a hrať som sa s nimi vedela celé hodiny. Fascinovalo ma obliekať ich do rôznych šiat, vyberať im hodiace sa topánky. kabelku, doplnky (keď sa im dali dať aj náušnice alebo mali nalakované nechty, bola som celá happy) a samozrejme česať ich. Vždy som si predstavovala ako by som v danom outfite vyzerala ja. Moje bábiky som brala ako moje výtvory, ako moje predstavy o tom, ako by sa žena mala obliekať a pri každej z nich som sa snažila zachovať jej vlastnú osobnosť. Každá bola originálna a každú som skrátka zbožňovala. Páčilo sa mi, že aj bábika Barbie od Mattela si prešla svojimi módnymi zmenami. Každý štýl som hltala očami a oddelenie s Barbie bábikami a jej doplnkami v hračkárstve som považovala za svoje siedme nebo. Už odmalička som svojim spôsobom objavovala módny svet a toto objavovanie som si neskutočne užívala. Hoci som už dávno vyrástla, kúsok dieťaťa vo mne zostal.
I am breathless by looking at the porcelain.love babydolls by Boris Hanečka. I felt pleasant déja vu. It is wonderful to go back to the childhood, however with a difference, that you look at this period through the eyes of grown up woman now. You can enjoy now the details, which  you, as a child, did not see at all  or you can see the familiar things in a different way. These mentioned babydolls are work of art. They are designed from highest quality French porcelain and the birth of each babydoll from its first scratch into overall design takes up to one month. Every babydoll has got hand made makeup and hairstyle. If you look at it properly, you can see that it is a place where the fashion, art, quality, hand made work and love meet together. It is kind of a babydoll for grown up women, that express how beautiful it is to remind yourself who we were - even though we are adults now...

Pri pohľade na porcelánové bábiky porcelain.love od Borisa Hanečku som zatajila dych. Pocítila som príjemné déja vu. Je krásne sa svojim spôsobom vrátiť späť do detských čias, avšak s tým rozdielom, že na toto obdobie hľadíte už očami dospelej ženy. Viac si viete vychutnať detaily, ktoré ako malé dieťa vôbec nevnímate, resp. známe veci odrazu vidíte inak. Tieto bábiky sú umeleckým dielom. Každá jedna je vyrobená z kvalitného francúzskeho porcelánu a na jej výrobu je potrebný jeden mesiac. Každá jedna má ručne namaľovaný make-up a spravené vlasy. Keď sa na ňu detailne pozriete, vidíte, že je to miesto kde sa stretáva móda,umenie, kvalita, ručná práca a láska. Je to akási bábika pre dospelé ženy, ktorá vyjadruje, že je krásne pripomenúť si, kým sme boli - hoci sme už dávno dospelé...

The original processing fascinated me a lot - the feathers instead of eyelashes, creative hairstyles, original makeup and perfect outfits. I admire Boris Hanečka as a fashion designer because of his unique personal style, great ideas and taste in fashion, but by looking at the mentioned babydolls I admire him even more. I had a honor to met him personally and to get a lovely birthday present (a fashion sketch) by him. The great coincidence was, when I firstly saw the fashion sketch - I was thinking about how can such a pretty face look like in a real life, for example, as a babydoll by Boris Hanečka. Now I can see it in the different ways! I take my hat off to the whole team who has made these  porcelain.love unique babydolls.
Thank you! Thanks to you guys I went back to my childhood but at the same time I am enjoying the (fashion) world through the eyes of a grown up woman.


Fascinuje ma jej originálne spracovanie - pierka namiesto mihalníc, kreatívne účesy, originálny makeup a dokonalé outfity. Borisa Hanečku obdivujem ako módneho návrhára pre jeho osobitý štýl, skvelé nápady a cit pre detail, no pri pohľade na tieto bábiky ho obdivujem ešte viac. Mala som česť spoznať ho aj osobne a dostať na moje 22.narodeniny od neho originálny darček v podobe kresby. Milá zhoda náhod je, že keď som túto kresbu dostala a pozrela sa na ňu, prvé čo ma napadlo bolo, ako by asi vyzerala tá krásna tvár naživo v podobe trebárs bábiky od Borisa Hanečku. Teraz ju už vidím a dokonca v niekoľko podobách! Klobúk dole celému tímu, ktorí sa podieľa na výrobe bábik porcelain.love. 
Ďakujem, vďaka vám som sa opäť vrátila do detských čias no zároveň si vychutnávam (módny) svet pohľadom dospelej ženy.


If you are interested in this unique work, you can see the babydolls live on PORCELAIN.LOVE EXHIBITION, who lasts from 22.3. until 1.4.2016 in Prague. This exhibition is commercial. For more info click here.

Ak by ste chceli vidieť tieto bábiky naživo, určite neprehliadnite výstavu PORCELAIN.LOVE EXHIBITION, ktorá trvá od 22.3. do 1.4.2016 v Prahe. Výstava je predajná. Pre viac info klikni sem


Photos by porcelain.loveNo comments

Thank you for visiting Magnifique Brunette. 2014 © All rights reserved by Magnifique Brunette. Powered by Blogger.

Subscribe